Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçu, ebeveyn ve çocuk arasında ki doğru iletişime köprü olarak, ailede yaşanacak iletişim kazalarını engelleyerek gencin önünü açar. Kendini anlama ve tanıma süreçlerine ayna tutar. Öz değerlerinin ve potansiyel gücünün farkındalığıyla doğru hedefler belirlemesine ve bunların gerçekleştirerek tutkulu eylem adımlarını atması sürecinde motive eder.

Eğitim koordinatörümüz tarafından, öğrenci koçluğu eğitimleriyle desteklenen tecrübeli eğitim kadromuz öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kişisel eğitimlerini bütünsel çözümler ile sizlere sunmaktayız.

Hedefler;

  • Kurs ve okul sınavlarında ki başarı grafiklerinin çıkarılması, analizi ve gerekli destek programının yapılması ve bunların aylık periyotlar halinde ailelere raporlanması.
  • Akademik başarının önündeki engellerin, eğitim danışmanları yardımıyla kaldırılması.
  • Sosyal başarıyı destekleyici özgüven, öz saygı, kaygı bozukluğu, iletişim becerileri, motivasyon gibi destekleyici kişisel gelişim programlarının hazırlanması.
  • Kişisel başarıyı destekleyici, hızlı okuma, dikkat eğitimi ve duygusal zekayı geliştiren destek programların hazırlanması.
  • Bir eğitim yılına yayılacak, okul, öğretmen, dershane, eğitmen, aile denklemini etkin bir şekilde oluşturmak ve öğrencilerimize gerekli desteği tam verebilmek amacıyla aile içi eğitim seminerlerinin hazırlanması.

Öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu akademik, sosyal ve kişisel başarılarında, bütünsel eğitim destek programlarımız ile eğitim yılı boyunca yanlarında destekçileriyiz.

Vadi Veraya Yaz
Bize Yazın
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?